Depeche Mode - Memento mori (red) LP Zobacz większe

Depeche Mode - Memento mori (red) LP

Memento mori (red) LP

Nowe

Ten produkt nie występuje już w magazynie

280,00 zł

Więcej informacji

Płytą "Memento Mori" Depeche Mode zapowiedzieli niedawno swój 15. studyjny album. Jest to pierwsze dzieło, które Dave Gahan i Martin Gore zrealizowali jako duet. Członek założyciel Andy Fletcher zmarł niespodziewanie na rozwarstwienie aorty w maju 2022 roku.
Prace nad nowymi utworami rozpoczęły się już w 2019 roku, więc całkiem możliwe, że nagrania Andy'ego Fletchera znajdą się na nowym albumie. W każdym razie jego nagła śmierć odgrywa dużą rolę w koncepcji "Memento Mori", nawet jeśli tytuł albumu był już chyba od jakiegoś czasu ustalony. Martin Gore mówi: "Zaczęliśmy pracować nad tym projektem we wczesnej fazie pandemii, więc jego treść była bezpośrednio inspirowana tym czasem. Po śmierci Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ byliśmy pewni, że tego właśnie by chciał. Dzięki temu projekt nabrał jeszcze większego znaczenia."
Jeszcze pod koniec października 2022 roku Depeche Mode zapowiedziało wydanie nowego albumu "około końca marca 2023 roku" na konferencji prasowej w Berlinie. 24 marca oficjalnie nadszedł czas i "Memento Mori" zostanie wydane, dzień po rozpoczęciu towarzyszącej mu światowej trasy koncertowej w USA.
Album zawiera dwanaście utworów, a wyprodukował go James Ford, który był już odpowiedzialny za brzmienie ostatniego albumu Depeche Mode "Spirit". Forda wspierała Marta Salogni, która nagrywała i produkowała już takich artystów jak Björn, Frank Ocean czy The xx. Na stronie internetowej zespołu, mówi o muzycznym kierunku nowego albumu: " Dwanaście utworów albumu łączy różne nastroje i muzyczne tekstury -  emocjonalne spektrum rozciąga się od paranoi i obsesji, do psychicznego uwolnienia i radości, jak również niezliczonych emocjonalnych podtekstów."
Pierwszy singiel, "Ghosts Again", jest jednocześnie pierwszym smakiem "Memento Mori", który można usłyszeć. "Dla mnie 'Ghosts Again' oddaje idealną równowagę pomiędzy melancholią a radością" - mówi Dave Gahan. "Nie jest zbyt często, że nagrywamy piosenkę, której nie tylko mogę słuchać w kółko - jestem też podekscytowany, że mogę się nią podzielić ze światem" - dodaje Gore.Wydanie: 2LP (kolor czerwony), opakowanie Trifold LP Jacket
Spis utworów:

LP 1:
Strona A
1. My Cosmos Is Mine
2. Wagging Tongue
3. Ghosts Again
4. Don’t Say You Love Me
Strona B
1. My Favourite Stranger
2. Soul With Me
3. Caroline's Monkey
4. Before We Drown
LP 2:
Strona C
1. People Are Good
2. Always You
3. Never Let Me Go
4. Speak To Me
Strona D
Etching
EAN 196587926410
Format LP
Nośnik 2LP
Liczba nośników 2
Data premiery 24.03.2023