Kabel głośnikowy Nordost 2 Flat SET
search
  • Kabel głośnikowy Nordost 2 Flat SET

Kabel głośnikowy Nordost 2 Flat SET

1 388,00 zł
Brutto

kplNordost 2 Flat SET 2x2m BANANY

Nordost - Firma działająca od 1991r., zajmuje się produkcją przewodów wykorzystywanych w przemyśle audio, ale również w branży medycznej. Do produkcji kabli wykorzystywane są przewodniki opracowane przez NASA. Specjalnością firmy stały się płaskie przewody, które zapoczątkował model Flatline wprowadzony w 1992 r. Jego zaletą, oprócz niezwykłych właściwości brzmieniowych, była łatwa instalacja w ścianie lub pod dywanem. Firma do dnia dzisiejszego poświęca wiele czasu na badania rozwijające unikatowe technologie w produktach z każdego przedziału cenowego.


Nordost wszedł na rynek hi-fi z przełomową konstrukcją płaskich kabli głośnikowych. 2 Flat był jednym z pierwszych kabli, w którym zastosowano technikę wytłaczania FEP, która nie tylko zrewolucjonizowała wygląd, ale także wydajność kabli głośnikowych.


Geometryczna i mechaniczna stabilność tego kabla, składającego się z dwóch prostokątnych, litych przewodników OFC, zapewnia niską indukcyjność i pojemność niezbędną do stworzenia naprawdę najnowocześniejszych kabli. Doskonała jakość dźwięku i niska utrata sygnału na poziomie 2 Flat sprawiają, że idealnie nadaje się zarówno do zastosowań HiFi, jak i kina domowego, w których długie przebiegi dla głośników kanału surround muszą być dyskretne, a jednocześnie zapewniać wysoką wydajność. Dodatkowo ekstremalna trwałość i cienka konstrukcja 2 płaskich kabli głośnikowych (cieńsza niż karta kredytowa!) Sprawiają, że jest to idealny wybór do instalacji pod wykładziną. W rzeczywistości 2 Flat można nie tylko zainstalować pod wykładziną dywanową, ale można go również wepchnąć pod listwy przypodłogowe, ciąć w ścianach, a następnie bezproblemowo zakopać, a nawet zakopać pod ziemią bez powodowania jakiejkolwiek degradacji dźwięku.


Nordost 2 Flat to niezwykle płaski kabel głośnikowy, który składa się z dwóch prostokątnych, solidnych przewodów OFC z białą izolacją FEP. Dzięki płaskiej konstrukcji 2 Flat ma bardzo niską indukcyjność i pojemność. Doskonała jakość dźwięku i mała utrata sygnału 2 Flat sprawiają, że świetnie nadaje się zarówno do zastosowań hi-fi, jak i do kina domowego. Niezwykle wytrzymała izolacja FEP pozwala na instalację pod dywanami i wykładzinami podłogowymi, a także w miejscach o dużym natężeniu ruchu.Dane techniczne:

  • Izolacja: fluorowany etylenopropylen (FEP)
  • Przewodniki: 2 x 18AWG
  • Materiał: 99,9999% OFC
  • Pojemność: 7,0 pF / ft
  • Indukcyjność: 0,17μH / ft
  • Prędkość propagacji: 90%
  • Długość: 2x2m
  • Rodzaj wtyków: banany

2 Flat SET