Kabel głośnikowy Chord Clearway
search
  • Kabel głośnikowy Chord Clearway

Kabel głośnikowy Chord Clearway

1 110,00 zł
Brutto

1kpl

Długość: 2x2m


Przewód głośnikowy Chord Clearway wykorzystuje innowacyjne rozwiązania opracowane  w trakcie prac nad kilkoma pokrewnymi projektami.

W kablu głośnikowym Chord Clearway zastosowano dwie, wysokiej gęstości folie ekranujące nawinięte w przeciwnych kierunkach. Podobnie jak w innych kablach Chorda dwie warstwy odpowiednio skręconych folii w połączeniu z parą skręconych ze sobą przewodników  skutecznie ekranują zakłócenie wysokich częstotliwości. Dodatkowo zastosowano ochronną, półprzezroczystą koszulkę z PCV, która pomaga redukować zakłócenia generowane mechanicznie.

Podczas prac nad Clearway przeprowadzono szereg użytecznych badań nad zachowaniem przewodników oraz różnego rodzaju dielektryków (materiałów izolujących).

Już od dawna zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak ważna jest relacja między przewodnikiem a izolacją. W przypadku naszych posrebrzanych kabli głośnikowych najlepszym rozwiązaniem jest PTFE.

Typ użytej izolacji wpływa nie tylko na zdolność kabla do prawidłowego przewodzenia sygnału, ale również na charakterystykę tonalną, którą ten kabel wnosi do systemu. Często wpływ kabli to podbicie niskich częstotliwości, które negatywnie wpływa na spójność brzmienia. Większość kabli z miedzi beztlenowej jako izolację wykorzystuje polietylen bądź PCV. To co odróżnia Clearway firmy Chord to zastosowanie izolacji z FEP, pochodnej PTFE o niemal identycznych osiągach. W porównaniu do polietylenu izolowany FEPem Clearway lepiej reprodukuje zarówno najdrobniejsze nawet detale jak i informacje z zakresu dynamiki. Także balans tonalny jest bardziej neutralny. Dwa wielożyłowe przewodniki z miedzi beztlenowej izolowane FEPem są skręcane ze sobą co pozwala zmniejszyć interferencje. Dwa przewodniki są dodatkowo chronione warstwą miękkiego PCV (który wybraliśmy ponieważ jest bardziej elastyczny niż polietylen) co zapewnia odpowiednie odległości między ekranem a przewodnikami oraz redukuje indukowane mechanicznie zakłócenia.

Ekranowanie wysokich częstotliwości
Podobnie jak w przypadku naszego, wielokrotnie nagradzanego kabla Carnival SilverScreen także i Clearway wyposażono w ekranowanie wysokiej klasy, na które składają się dwie folie wysokiej gęstości nawinięte w przeciwnych kierunkach. Podobnie jak w innych kablach Chorda dwie warstwy folii w połączeniu z parą skręconych ze sobą przewodników  skutecznie ekranują zakłócenie wysokich częstotliwości. Dodatkowo stosujemy ochronną, przezroczystą koszulkę z PCV, która także pomaga redukować zakłócenia generowane mechanicznie.

Specyfikacja techniczna:

Przekrój:  2x2mm2 (14AWG)

Przewodnik: miedź beztlenowa OFC 99,96%

Ekranowanie: podwójne

kształt: okrągły

kierunkowość: nie

średnica kabla: 105mm

izolacja: FEP + PCV

cena za set 2x...m

Clearway speaker set

Zobacz także