Christian Thielemann - Neujahrskonzert 2024 LP
search
  • Christian Thielemann - Neujahrskonzert 2024 LP

Christian Thielemann - Neujahrskonzert 2024 LP

230,00 zł
Brutto

szt

Koncert Noworoczny z Wiednia jest jednym z najstarszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w roku. W swojej ponad siedemdziesięcio-letniej historii orkiestrę prowadziło wielu najwybitniejszych dyrygentów na świecie. To tradycyjne wydarzenie od 1 stycznia 1941 roku traktowane jest jako oficjalna inauguracja światowego roku muzycznego. Dzięki transmisjom radiowym i telewizyjnym koncert dociera do odbiorców w 90 krajach świata.

Niewiele jest koncertów na świecie, na które czeka się z taką ekscytacją, jak na koncert noworoczny w Wiedniu. Pod dyrekcją Christiana Thielemanna Filharmonicy Wiedeńscy rozpoczynają Nowy Rok koncertem we wspaniałej Złotej Sali wiedeńskiego Musikverein.
Po 2019 roku koncert 1 stycznia będzie drugim, podczas którego Christian Thielemann poprowadzi to prestiżowe wydarzenie koncertowe. Tegoroczny program obejmuje łącznie 9 noworocznych premier koncertowych, w tym muzykę rodziny Strauß i jej współczesnych. Po raz pierwszy w programie znajdzie się muzyka Antona Brucknera - hołd dla 200. rocznicy urodzin kompozytora w 2024 roku.
Coroczny Koncert Noworoczny w Wiedniu jest ważnym wydarzeniem od ponad ośmiu dekad, od 1939 roku, transmitowanym w telewizji i radiu i docierającym do milionów widzów w ponad 90 krajach na całym świecie.
Koncert był wcześniej prowadzony przez światowej sławy mistrzów, takich jak Herbert von Karajan, Lorin Maazel, Claudio Abbado, Carlos Kleiber, Zubin Mehta, Riccardo Muti, Nikolaus Harnoncourt, Seiji Ozawa, Mariss Jansons, Franz Welser-Möst, Gustavo Dudamel i inni.
Filharmonicy Wiedeńscy, jako muzyczni ambasadorzy Austrii, przesyłają ludziom na całym świecie życzenia noworoczne w duchu nadziei, przyjaźni i pokoju z żywą i lekką, a jednocześnie nostalgiczną i głęboką muzyką z szerokiego repertuaru rodziny Johanna Straussa i jej współczesnych.

Spis utworów:

LP 1

Side A

1. Karel Komzák - Erzherzog Albrecht-Marsch, op. 136*

2. Johann Strauß - Wiener Bonbons. Walzer, op. 307

3. Johann Strauß - Figaro-Polka, op. 320*

Side B

1. Joseph Hellmesberger - Für die ganze Welt! Walzer*

2. Eduard Strauß - Ohne Bremse. Polka schnell, op. 238

3. Johann Strauß - Ouvertüre zu Waldmeister

LP 2

Side C

1. Johann Strauß - Ischler Walzer*

2. Johann Strauß - Nachtigall-Polka, Polka schnell op. 222*

3. Eduard Strauß - Die Hochquelle. Polka Mazur, op. 114

Side D

1. Johann Strauß - Neue Pizzicato-Polka, op. 449

2. Joseph Hellmesberger - Estudiantina-Polka*

3. Carl Michael Ziehrer - Wiener Bürger. Walzer, op. 419

LP 3

Side E

1. Anton Bruckner - Quadrille, op. 121*

2. Hans Christian Lumbye - Glædeligt Nytaar Galop*

3. Josef Strauß - Delirien Walzer, op. 212


(*) pierwsze wykonanie na Koncercie Noworocznym Filharmonii Wiedeńskiej

EAN 196588589713
Format LP
Nośnik 3LP
Liczba nośników 3
Data premiery 26.01.2024
Neujahrskonzert 2024 LP

Zobacz także