• Nowy
Scorpions - Rock Believer LP
search
  • Scorpions - Rock Believer LP

Scorpions - Rock Believer LP

80,00 zł
Brutto

szt

Legendarna rockowa grupa Scorpions wydała album „Rock Believer” w 2022 roku.
Większość pandemii muzycy spędzili razem w swoim studiu w Hanowerze. Materiał na „Rock Believer” oparty został na kompozycjach sprawdzonego od lat duetu Schenker/Meine. - Wróciliśmy do tego, co nas zdefiniowało na początku - mówi Klaus Meine, tłumacząc skąd zespół czerpał energię i zapał. - Nagrywaliśmy tę płytę jako zespół. Na żywo, w jednym pomieszczeniu, dokładnie tak jak w latach 80. Nie możemy się doczekać, kiedy znów zagramy na żywo dla naszych fanów.
Nad brzmieniem „Rock Believer” po raz pierwszy czuwał były perkusista Mötorhead, Mikkey Dee, który zadbał o to, by legendarny styl Scorpions porywał energią i zachwycał bezkompromisową jakością.
Rok 2022 był szalenie ważny dla Scorpions. 50 lat temu, 22 stycznia 1972 roku zespół wydał debiutancki album, rozpoczynając tym samym swą niezwykłą karierę. Okrągły jubileusz muzycy świętować będą, wydając nową płytę „Rock Believer” i występując dla fanów.
Scorpions to nie tylko największa rockowa grupa z Niemiec, ale jeden z najważniejszych rockowych zespołów na świecie. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny "Wind of Change" - jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utwór, będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na RockWalk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.

Spis utworów:

Side A
Gas In The Tank
Roots In My Boots
Knock 'em Dead
Rock Believer
Shining Of Your Soul
When I Lay My Bones To Rest
Side B
Seventh Sun
Hot And Cold
Peacemaker
Call Of The Wild
When You Know (Where You Come From)

EAN 0602438813780
Format LP
Nośnik LP
Liczba nośników 1
Data premiery 25.02.2022
Rock Believer LP