Przedwzmacniacz gramofonowy Audiokultura Iskra 1
search
  • Przedwzmacniacz gramofonowy Audiokultura Iskra 1
  • Przedwzmacniacz gramofonowy Audiokultura Iskra 1

Przedwzmacniacz gramofonowy Audiokultura Iskra 1

1 660,00 zł
Brutto

szt

Przedwzmacniacz Audiokultura ISKRA 1

Audiokultura to niewielka  warszawska manufaktura wytwarzająca sprzęt audio głównie na użytek profesjonalny - studyjny. Wszystko wytwarzane jest tu ręcznie w Warszawie. Jak podaje producent: "Do produkcji używamy tylko najlepszych komponentów znanych producentów, takich jak Burr-Brown, Texas Instruments, Roederstein, Wima, Vishay, Miflex, Mundorf, Carnhill i Omeg. Zajmujemy się również mechatroniką, embetronisc, M2M i precyzyjnymi przetwornikami analogowo-cyfrowymi."

Ultraszybki przedwzmacniacz gramofonowy

ISKRA 1 to ultraszybki i precyzyjny przedwzmacniacz gramofonowy przeznaczony do pracy z wkładkami MM oraz MC, zbudowany w topologii: wzmacniacz -> pasywny filtr RIAA -> wzmacniacz. Wyposażony w układ zmiennej regulacji impendancji (100ohm-75kohm), pojemności wejściowej (0-467pF) oraz wzmocnienie całkowite regulowane skokowo w zakresie od 35dB do 70dB pozwala na dokładne dopasowanie większości wkładek MM oraz MC dostępnych na rynku. Dedykowana przetwornica audio DC/DC +/-15V współpracującą z aktywnym filtrem zasilania zapewnia znakomitą separację kanałów oraz doskonałą odpowiedź impulsową w całym zakresie częstotliwości. Układ dual mono.

Niski poziom szumów oraz precyzyjne odwzorowanie charakterystyki RIAA zapewniają rezystory thin-film, 0,1%, 25ppm° oraz selekcjonowane kondensatory polipropylenowe Wima, Vishay, Miflex, dobierane ręcznie w pary. Urządzenie wyposażono w pozłacane konektory audio oraz gniazdo uziemienia. Obudowa ze stali o grubości 1,5mm, lakierowana proszkowo, grawerowana laserowo. Dedykowany automatyczny zasilacz impulsowy all-world w zestawie. Możliwość zasilania z zewnętrznego zestawu baterii lub akumulatora 12V. Urządzenie zaprojektowane, wyprodukowane i kalibrowane w Polsce.


Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Audiokultura objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną przez autoryzowany centralny serwis producenta.

Iskra 1

Zobacz także