Subwoofer Rel HT-1510 Predator

HT-1510 Predator

Nowe

9 990,00 zł

Więcej informacji

Subwoofer aktywny REL HT-1510 Predator
Najnowszy produkt brytyjskiego REL'a zmienia oczekiwania wobec standardowego subwoofera, przede wszystkim dzięki świetnemu wyglądowi, który idealnie pasuje do klasycznej linii projektowej firmy, ale i dzięki znacznie większej mocy i poprawionemu… no cóż, prawie wszystkiemu. Predator II zapewnia znacznie lepsze osiągi w każdej kategorii: 1000-watowy wzmacniacz z wejściami PerfectFilter, nowy 380 mm przetwornik CarbonGlas, który jest w stanie przenieść znacznie większą moc, oraz pewny siebie, elegancki styl, którego do tej pory w projektach kina domowego nie widzieliśmy. Wszystko to zachęca do stosowania HT-1510 w systemach multi-REL, pozwalając na łączenie go z modelami z serii T/x i serii S.

Dobre staje się jeszcze lepsze

Predator II jest zupełnie nową wersją modelu HT-1510. Poprawki, które zostały do niego wprowadzone opierały się na trzech kluczowych informacjach od klientów korzystających z subwooferów REL-a:

 • Dźwięk był tak dobry, że ludzie chcieli po prostu więcej mocy.
 • Wygląd się liczy i pomimo tego, że subwooferami cieszymy się zwykle w ciemności, subwoofer do kina domowego musi wyglądać równie oszałamiająco, jak jego audiofilscy krewni.
 • Połączenie HT-1510 z naszymi modelami wyposażonymi w wejście wysokopoziomowe (seria T/x i seria S oraz modele Reference) dało olśniewająco bogaty, pełny bas o jakości kinowej.

Predator II otrzymał mocny, 1000-watowy liniowy zasilacz dla wzmacniacza i nowy 380mm przetwornik o 40% większej mocy niż w poprzedniej wersji, aby dać ludziom to, czego chcieli – większą dynamikę oraz MOC. Aby upewnić się, że klienci naprawdę odniosą korzyści z tych zmian, opracowano również nową wersję HT filtra PerfectFilter, który zapewnia jeszcze głębszy i bardziej wyrównany bas, teraz schodzący aż do 20Hz. Wisienką na torcie jest to, że Predator II zapewnia najwyższą moc wyjściową spośród wszystkich modeli tej firmy.Design to nie wszystko, to tylko wstęp
W Predatorze II REL zaproponował niezwykłe zmiany dotyczące elegancji projektu, jakości dźwięku i wykonania każdego szczegółu obudowy. Obudowa została wykończona okleiną w kolorze czarnym z subtelnym połyskiem, który przywodzi na myśl nowoczesne wzmacniacze. Aby przeciwdziałać ruchom głośnika, jego tył jest ochraniany przez system BrilliantBrace, chroniący go również przed uszkodzeniami podczas transportu. System ten wygasza i przekierowuje energię normalnie uwięzioną w głośniku oraz minimalizuje drgania górnej, dolnej i obu bocznych ścianek obudowy. Dół obudowy wzmacniany jest przez metalowe szyny. Dzięki nim Predator II może być łączony w systemy liniowe po 3 sztuki na kanał.

Predator II wyposażono w nowoczesny przetwornik o średnicy 380mm. Jego membranę wykonano z włókna szklanego i nakładki przeciwpyłowej z włókna węglowego, które zapewniają szybki, mocny bas, będący znakiem rozpoznawczym doskonałego dźwięku kinowego. Lekkie włókno szklane pozwala 75mm cewce drgającej na natychmiastowe przyspieszenie membrany, podczas gdy nakładka przeciwpyłowa z włókna węglowego usztywnia strukturę kompozytu, dzięki czemu nawet w najtrudniejszych momentach jego kształt pozostaje nienaruszony przez potężny sygnał.

Systemy liniowe
HT/1510 Predator oferuje jeszcze jedną wyjątkową innowację firmy REL. Aby uzyskać naprawdę najwyższą jakość, Predatory są przeznaczone do układania w systemy liniowe do trzech (3) subwooferów na kanał – służą do tego specjalne elementy, które łączą jednostki dolne z jednostkami górnymi. Te solidne, frezowane aluminiowe łączniki są przykręcane do każdego subwoofera, a wraz z solidnymi szynami na spodzie każdej obudowy pozwalają utworzyć niezwykle ciężką, solidną wieżę basową. W przypadku użycia w systemach stereo (łącznie 6 subwooferów, po 3 na stronę) dostaniemy ponad 8000 watów mocy szczytowej, zmuszając sześć 380mm przetworników, aby dały z siebie wszystko, generując bas głęboki jak ocean.

Dodajmy do tego, że sygnał możemy przesłać bezprzewodowo prosto z wyjść głośnikowych wzmacniacza, za pomocą opatentowanego przez REL-a systemu HT-Air™. Oferuje on zerową kompresję i maksymalną dynamikę przesyłając sygnał przez sieć 5,8GHz. HT-Air został zaprojektowany w taki sposób, aby pozostawić w tyle staromodne systemy oparte na łączu Bluetooth, zapewniając minimalne opóźnienie (16-20 milisekund). Pozwala to właścicielom subwooferów Predator HT-1508 na umieszczenie ich tam, gdzie brzmią najlepiej, bez konieczności stosowania nieestetycznych kabli rozrzuconych po całym salonie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej klasy dźwięku.
Specyfikacja Techniczna:
 • Typ konstrukcji: Obudowa zamknięta, przetwornik skierowany do przodu
 • Głośniki: 380mm, CarbonGlas z włóknem szklanym dla membrany i włóknem węglowym dla nakładki przeciw-kurzowej
 • Rozszerzenie niskich częstotliwości: -6dB przy 20Hz
 • Złącza wejściowe: Niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
 • Złącza wyjściowe: Niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
 • Moc wyjściowa wzmacniacza: 1000W RMS
 • Rodzaj wzmacniacza: Liniowy zasilacz ze wzmacniaczem w klasie D
 • Możliwości połączeń bezprzewodowych: system REL HT-Air (sprzedawany oddzielnie)
 • Zasilanie: 220-240 [V]
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 540 x 457 x 494 [mm]
 • Waga (netto): 38kg
 • Kolorystyka: Czarna okleina winylowaWarunki gwarancji:
Produkty marki REL objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis dystrybutora (Audio Center Poland).