Obniżka! Subwoofer Rel R218 Zobacz większe

Subwoofer Rel R218

R218

Nowe

3 511,20 zł

-12%

3 990,00 zł

Więcej informacji


Subwoofer aktywny REL R218

Styl:
Seria R firmy REL Acoustics reprezentuje perfekcyjne połączenie stylu, wydajności i niewielkich gabarytów. Seria R powstała, aby zapewnić posiadaczowi platformę o bardzo dobrych parametrach, która znacznie przewyższa konkurencję, jednocześnie charakteryzuje się wysokim poziomem wykonania i funkcjonalności niespotykanej dotąd w tej kategorii.

Szczegóły:
Szczegóły, szczegóły! Mówi się, iż „Diabeł tkwi w szczegółach”; jeżeli rzeczywiście tak jest to inżynierowie REL nie powinni się niczego obawiać. Zastanówmy się w jaki sposób przebiega w wielu innych subwooferach proces strojenia i ustawień. W większości modeli konkurencji wymaga to pochylenia się ponad urządzeniem, próbując odczytać etykiety przy gałkach na tylnym panelu, etykiety, które w dodatku są „do góry nogami”. W przeciwieństwie, strojenie urządzeń REL odbywa się za pomocą ekskluzywnie wykonanego panelu sterownia, który znajduje się na dole przedniej ścianki subwoofera. Zapewnia to niezwykle łatwy dostęp do wszelkich ustawień, wystarczy tylko zdjąć grubą szybę z mrożonego szkła ( 8mm grubości! ), aby odsłonić wszelkie ustawienia. Kilka ruchów i proces jest zakończony.

Intuicja:
Bez potrzeby stosowania komputerów! Bez potrzeby stosowania mikrofonów i skomplikowanych programów, które optymalizują brzmienie REL tylko poprzez proste uśrednianie rzeczywistych parametrów. Dokładne ustawienie REL jest o wiele łatwiejsze, oferujemy proste w obsłudze, dokładnie skalibrowane pokrętła ustawień, których obsługa jest łatwa i intuicyjna. Gdy potrzeba zwiększyć poziom głośności subwoofera, wystarczy przekręcić pokrętłem oznaczonym „Hi-Lo Level”. Częstotliwość graniczna zwrotnicy jest odrobinę zbyt wysoko ustawiona ? Wystarczy posłużyć się pokrętłem oznaczonym „Crossover”. To naprawdę jest, aż tak proste. Wielu posiadaczy informowało nas, iż więcej czasu zajmuje wyjęcie REL z pudełka i rozpakowanie, niż cały proces ustawień.

Moc dobrze kontrolowana:
R to pierwsza seria REL, w której zastosowaliśmy wzmacniacze cyfrowe. Dopiero obecny rozwój technologii wzmacniaczy klasy „D” pozwolił na spełnienie standardów firmy REL. Niedawne osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji wzmacniaczy pozwoliło na zbudowanie serii wzmacniaczy, które charakteryzują się doskonałą kontrolną głośnika, szybkością i wyjątkowo niskim basem. W połączeniu z nowymi głośnikami, które charakteryzują się jeszcze lepszymi parametrami i brzmieniem, a jednocześnie są lżejsze niż poprzednie, udało się uzyskać nowy poziom jakości brzmienia, niespotykany wcześniej w tej kategorii cenowej.

Unikatowe cechy serii R:
Seria R REL to nie tradycyjne subwoofery, ale raczej pełnoprawne systemy sub-basowe. Seria R została zaprojektowana, tak aby, wspomagać brzmienie głośników „pełnopasmowych” i zapewnić liniowy poziom dźwięku nawet poniżej 20Hz. Odpowiednio ustawione i ulokowane, korzystają z praw fizyki i akustyki pomieszczenia , aby zapewnić głębokie i równe niskie tony w całym pomieszczeniu jakich nie zapewnia żaden inny subwoofer. Unikalną cechą REL jest jego funkcjonalny sposób podłączenia. Wysokopoziomowe podłączenie do systemów dwukanałowych za pomocą kabla z wtykiem Neutrik jest zawsze najlepszym wyborem. Podłączenie do wyjść głośnikowych wzmacniacza zapewnia zachowanie jego sonicznej sygnatury w całym kanale wzmocnienia i utrzymanie stałej barwy i tempa brzemienia. Dodatkowo, gdy nie jest możliwe podłączenie wysokopoziomowe, dostępne jest niskopoziomowe podłączenie za pomocą gniazd RCA.
W systemach wielokanałowych gdzie korzysta się zarówno z połączeń wysokopoziomowych jak i niskopoziomowych, REL serii R pozwala na osobną regulację dla każdego z wejść zarówno wysokopoziomowych jak i niskopoziomowych .1/LFE pozwalając na dokładne połączenie pracy urządzeń i utrzymanie idealnej równowagi.

Specyfikacja:
- Typ konstrukcji Obudowa zamknięta, głośnik umieszczony na dolnej ściance
- Regulacja zwrotnicy 25Hz do 100Hz
- Rodzaje gniazd wejściowych
  Neutrik Speakon – wysokopoziomowe
  RCA – .1/LFE
  RCA – niskopoziomowe LINE
- Rodzaj wzmacniacza Wzmacniacz klasy D
- Czułość wejściowa> .1/LFE Low Level> 80dB
- Typy głośników 10” (254 mm) Heavy Duty Long Throw
- Moc wyjściowa wzmacniacza 250W RMS
- Przełącznik fazy 0 oraz 180 stopni
- Napięcie zasilania 230V
- Wymiary Szer x Dł x Gł 305 x 346 x 318 mm
- Waga netto 13,2 kg

System zabezpieczeń:
- W pełni elektroniczne z systemem Set-Safe™
- D.C. Fault (składowa stała)
- Termiczne
- Zwarciowe
- Bezpiecznik 3,15A półzwłoczny 230V

Dołączone akcesoria:
- Przewód zasilający
- Przewód wysokopoziomowy (High Level) ze złączem Neutrik Speakon

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Rel objęte są 3-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

Produkty powiązane