Gramofon Pro-Ject Debut III S Audiophile

Debut III S Audiophile

Nowe

1 599,00 zł

Więcej informacji


Pro-Ject Debut III S Audiophile


Debut III S Audiophile to pierwszy gramofon z popularnej serii Debut, wyposażony w ramię typu S-Shape z całkowicie nową wkładką. Technicznie jednak baza konstrukcji jest nadal ta sama, co w klasycznym Debucie: ten sam silnik i napęd paskowy, ten sam generator prądu zmiennego i ten sam, 12-calowy talerz.

Słowo "audiophile" na końcu nazwy znalazło się tam jednak nieprzypadkowo. Wszystko to za sprawą nowego ramienia typu S-Shape, montowanego do tej pory na przykład w takich konstrukcjach jak RPM1 Carbon czy 2Xperience SB oraz całkowicie nowej wkładki Pick-IT 25 A firmy Ortofon, przygotowanej specjalnie dla Pro-Jecta. Jest to konstrukcja typu MM, bazująca na serii OM, jednak wprowadzająca nową jakość odtwarzania, dzięki wykorzystaniu uzwojenia wykonanego ze srebra. Ramię i wkładka zapewniają bardzo harmonijne, ciepłe, prawdziwie audiofilskie brzmienie.

Ostania ze zmian, jakie pojawiły się w gramofonie to nowe nóżki urządzenia, wykonane z aluminium i będące również nowym projektem.

Niejako przy okazji otwarcia w 2017 roku nowej siedziby firmy w Mistelbach, Pro-Ject stworzył również nowe logo, które znalazło się już na nowym gramofonie oraz na dołączonej do niego pokrywie.

Debut III S Audiophile to odświeżenie jednej z najpopularniejszych linii gramofonów. Zastosowane nowe rozwiązania wynoszą ją na zupełnie nowy poziom, cenowo pozostając nadal na poziomie jak najbardziej dostępnym dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze światem analogowym.

 

Napęd paskowy z silnikiem synchronicznym

 

Doskonałe, odsprzęgające nóżki wykonane z aluminium i TPE

 

Nowa, specjalnie zaprojektowana wkładka Ortofon Pick It 25 A

 

W zestawie pokrywa i kabel Connect It E

 

Ramię 8,6" z aluminium z szafirowymi łożyskami

 

Dostępne wykończenia: czarne lub białe (wysoki połysk)Dane techniczne:

Prędkość obrotowa:  33, 45 (ręczna zmiana)

Odchylenie obrotów:  33: 0,60%, 45: 0,50%

Wow & flutter:  33: 0,19%, 45: 0,17%

Talerz:  300 mm MDF (+ mata z filcu)

Ramię:  8,6" aluminium S-shape

Efektywna długość ramienia:  218,5mm

Overhang:  18,5mm

Efektywna masa ramienia:  8g

Zakres siły nacisku:  10-30 [mN]

Załączone akcesoria:  kabel Connect it E, pokrywa, zasilacz

Wymiary (szer. x wys. x gł.):  415 x 118 x 320 [mm]

Masa:  5kg netto

Gwarancja:  24m-ce

Produkty powiązane